SPOŁECZNOŚĆ    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER
piątek, 19 października 2018 roku
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
regioportal.pl - rozwój lokalny i regionalny
dodaj do ulubionych podyskutuj na forum mapa portaluformularz kontaktowy
SZUKAJ W:  tekstach
szukana fraza:
występująca w:
w dziale:
autor:
sortuj według:
znajdujesz się w:
piątek, 21 marca 2014

Zielona ławeczka – przedłużamy rejestrację projektów

źródło: Fundacja BOŚ
polecany:  
 • aktualna ocena: 3.00/6
Facebook Twitter drukuj artykuł do PDF drukuj artykuł wyślij link do artykułu
rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego Fundacja Banku Ochrony Środowiska, która w ramach projektu przeznaczy 50 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych osiedli i blokowisk, postanowiła przedłużyć rejestrację uczestników do 15 kwietnia br. Już teraz do projektu zgłosiły się pierwsze zespoły.

O ogólnopolskim prospołecznym projekcie grantowym „Zielona Ławeczka” informujemy od niespełna miesiąca. Mieszkańcy otwartych osiedli, które są zarządzane przez spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, mogą ubiegać się o pieniądze (do 1200 zł dla każdego zespołu) na zazielenienie zaniedbanych terenów.
Projekt ma charakter społeczny i lokatorski. Będzie angażował sąsiadów do współdziałania – celem jest przebudowa i rewitalizacja zaniedbanych terenów osiedlowych. Co należy zrobić? Zamienić brzydkie blokowiska w zielone zakątki, ukwiecone ogródki i skwery. Elementem wspólnym przebudowanych przestrzeni, będzie zielona ławeczka, którą ufunduje organizator. Zespoły sąsiedzkie otrzymają również gotówkę m.in. na zakup roślin. Najlepsze zespoły wybrane przez internautów, mogą dodatkowo liczyć na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu ogrodniczego.  
– Mieszkańcy coraz częściej chcą być odpowiedzialni za otoczenie, w którym żyją. Zależy im na czystej i ładnej okolicy. Zakładają osiedlowe warzywniaki i szklarnie, zaczynają dbać         o place zabaw, sadzą drzewa. Nasz projekt ma ich zachęcić do kolejnego działania. Zapewniamy nie tylko wsparcie merytoryczne, ale również finansowe – mówi Barbara Lewicka-Kłoszewska, Wiceprezes Fundacji BOŚ.

Do dzieła
Wielu mieszkańców chciałoby zazielenić osiedlową przestrzeń, ale nie wiedzą jak zacząć. Fundacja BOŚ przygotowała platformę internetową (www.zielonalaweczka.pl), która stanowi bazę wiedzy i informacji o projekcie. – Opisaliśmy etapy, przez które powinien przejść zespół sąsiedzki, podaliśmy szereg wskazówek dotyczących architektury krajobrazu i ogrodnictwa, dopracowaliśmy kalendarium i listę najczęściej zadawanych pytań – podkreśla Andrzej Pietrucha, Prezes Fundacji BOŚ. Do projektu włączyła się Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Katedry: Architektury Krajobrazu oraz Katedry Sztuki Krajobrazu. Eksperci z SGGW ocenią nadesłane prace i będą je konsultować (m.in. naniosą poprawki tak, aby wyglądały jak profesjonalne projekty przygotowane przez architekta krajobrazu).

Co trzeba zrobić?
 • Wybrać miejsce, które chce się zmienić i namówić do tego sąsiadów. Należy pamiętać, że członkiem zespołu musi zostać również przedstawiciel administratora terenu. To on będzie strażnikiem poprawnego wykonania zadania, a na konto danej instytucji (spółdzielnia, wspólnota) zostaną przelane środki pieniężne.
 • Następnie przygotować projekt skweru, ogrodu lub innego skrawka zieleni. Oprócz zieleni, musi on uwzględniać zieloną ławeczkę, która będzie dostarczona przez organizatora. Do projektu trzeba dołączyć także kosztorys realizacji i harmonogram.
 • Do 15 kwietnia br. należy zarejestrować się na stronie projektu www.zielonalaweczka.pl, wcześniej zapoznając się z regulaminem   i harmonogramem. O ile rejestracja grup sąsiedzkich (minimum 5 osób) zamyka się w połowie kwietnia, o tyle same projekty można składać do 30 kwietnia br. 
 •  
Więcej informacji:
www.zielonalaweczka.pl
 

polecam tekst:  
 • aktualna ocena: 3.00/6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
ocena: 3.0 / 6 - głosowano 24 razy
liczba komentarzy do tego tekstu: 0

Do tej pory nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu.
Możesz być pierwszy, wyraź swoją opinię.

  

CIEKAWE INICJATYWY
Październik 2018
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Listopad 2018
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
ZOSTAŃ NASZYM FANEM
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
© 2007-2018 RegioConsulting.pl
ISSN 1897-3639.