SPOŁECZNOŚĆ    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER
czwartek, 21 czerwca 2018 roku
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
regioportal.pl - rozwój lokalny i regionalny
dodaj do ulubionych podyskutuj na forum mapa portaluformularz kontaktowy
SZUKAJ W:  tekstach
szukana fraza:
występująca w:
w dziale:
autor:
sortuj według:
znajdujesz się w:
piątek, 21 marca 2014

Zielona ławeczka – przedłużamy rejestrację projektów

źródło: Fundacja BOŚ
polecany:  
 • aktualna ocena: 3.00/6
Facebook Twitter drukuj artykuł do PDF drukuj artykuł wyślij link do artykułu
rozmiar tekstu: powiększ czcionkę tekstu pomniejsz czcionkę tekstu

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego Fundacja Banku Ochrony Środowiska, która w ramach projektu przeznaczy 50 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych osiedli i blokowisk, postanowiła przedłużyć rejestrację uczestników do 15 kwietnia br. Już teraz do projektu zgłosiły się pierwsze zespoły.

O ogólnopolskim prospołecznym projekcie grantowym „Zielona Ławeczka” informujemy od niespełna miesiąca. Mieszkańcy otwartych osiedli, które są zarządzane przez spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, mogą ubiegać się o pieniądze (do 1200 zł dla każdego zespołu) na zazielenienie zaniedbanych terenów.
Projekt ma charakter społeczny i lokatorski. Będzie angażował sąsiadów do współdziałania – celem jest przebudowa i rewitalizacja zaniedbanych terenów osiedlowych. Co należy zrobić? Zamienić brzydkie blokowiska w zielone zakątki, ukwiecone ogródki i skwery. Elementem wspólnym przebudowanych przestrzeni, będzie zielona ławeczka, którą ufunduje organizator. Zespoły sąsiedzkie otrzymają również gotówkę m.in. na zakup roślin. Najlepsze zespoły wybrane przez internautów, mogą dodatkowo liczyć na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu ogrodniczego.  
– Mieszkańcy coraz częściej chcą być odpowiedzialni za otoczenie, w którym żyją. Zależy im na czystej i ładnej okolicy. Zakładają osiedlowe warzywniaki i szklarnie, zaczynają dbać         o place zabaw, sadzą drzewa. Nasz projekt ma ich zachęcić do kolejnego działania. Zapewniamy nie tylko wsparcie merytoryczne, ale również finansowe – mówi Barbara Lewicka-Kłoszewska, Wiceprezes Fundacji BOŚ.

Do dzieła
Wielu mieszkańców chciałoby zazielenić osiedlową przestrzeń, ale nie wiedzą jak zacząć. Fundacja BOŚ przygotowała platformę internetową (www.zielonalaweczka.pl), która stanowi bazę wiedzy i informacji o projekcie. – Opisaliśmy etapy, przez które powinien przejść zespół sąsiedzki, podaliśmy szereg wskazówek dotyczących architektury krajobrazu i ogrodnictwa, dopracowaliśmy kalendarium i listę najczęściej zadawanych pytań – podkreśla Andrzej Pietrucha, Prezes Fundacji BOŚ. Do projektu włączyła się Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Katedry: Architektury Krajobrazu oraz Katedry Sztuki Krajobrazu. Eksperci z SGGW ocenią nadesłane prace i będą je konsultować (m.in. naniosą poprawki tak, aby wyglądały jak profesjonalne projekty przygotowane przez architekta krajobrazu).

Co trzeba zrobić?
 • Wybrać miejsce, które chce się zmienić i namówić do tego sąsiadów. Należy pamiętać, że członkiem zespołu musi zostać również przedstawiciel administratora terenu. To on będzie strażnikiem poprawnego wykonania zadania, a na konto danej instytucji (spółdzielnia, wspólnota) zostaną przelane środki pieniężne.
 • Następnie przygotować projekt skweru, ogrodu lub innego skrawka zieleni. Oprócz zieleni, musi on uwzględniać zieloną ławeczkę, która będzie dostarczona przez organizatora. Do projektu trzeba dołączyć także kosztorys realizacji i harmonogram.
 • Do 15 kwietnia br. należy zarejestrować się na stronie projektu www.zielonalaweczka.pl, wcześniej zapoznając się z regulaminem   i harmonogramem. O ile rejestracja grup sąsiedzkich (minimum 5 osób) zamyka się w połowie kwietnia, o tyle same projekty można składać do 30 kwietnia br. 
 •  
Więcej informacji:
www.zielonalaweczka.pl
 

polecam tekst:  
 • aktualna ocena: 3.00/6
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
ocena: 3.0 / 6 - głosowano 24 razy
liczba komentarzy do tego tekstu: 0

Do tej pory nikt jeszcze nie skomentował tego tekstu.
Możesz być pierwszy, wyraź swoją opinię.

  

CIEKAWE INICJATYWY
Czerwiec 2018
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Lipiec 2018
PWŚCPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
ZOSTAŃ NASZYM FANEM
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
© 2007-2018 RegioConsulting.pl
ISSN 1897-3639.